Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dziwny hałas przy spadających obrotach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dziwny hałas przy spadających obrotach

    SS, i działa Ci tvnplayer? Bo ja mam takie same ustawienia i ni ch.ja :evil:

  • #2
    Dziwny hałas przy spadających obrotach

    witam

    Zauważyłem Dziś na rozgrzanym silniku , na biegu jałowym jak przy gazuje do około 3200 i puszcze gaz to z okolic filtra powietrza ( bardziej słyszalne po stronie kierowcy ) słyszę dźwięk podobny to szybkiego spustu powierza , szurania
    Czy ktoś spotkał podobny problem

    Komentarz


    • #3
      magi2, sprawdz węże ciśnieniowe z układu dolotowego,może na którymś jest nieszczelność lub jest pęknięty :diabelski_usmiech


      TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

      Komentarz


      • #4
        Panowie , czy przyczyna tego zjawiska może być przycieranie się łopatek turbiny
        Mam wrażenie że ten szelest to cofające się powietrze
        po 16 węże postaram się sprawdzić

        Komentarz


        • #5
          Forum - Octavia Club Polska

          Komentarz


          • #6
            w sumie tyczy sie to silnikow asv ale oprocz wtryskow roznicy miedzy ahf chyba nie ma
            Po zrobieniu logow turbo pracuje ok wiec ciezko stwierdzic jak zabrac sie to problemu


            Nagrałem film z słyszalnym dźwiękiem

            może ktoś podpowie co z tym fantem robić

            Komentarz


            • #7
              POdlaczam sie do tematu. Mam identyczny objaw i nikt nie moze mi do tej pory pomoc :-(

              Komentarz


              • #8
                poler654, dokładnie sprawdzić węże w układzie dolotowym i wężyki podciśnienia :!: :szeroki_usmiech


                TAXI 2153 KATOWICE CHYBIE

                Komentarz


                • #9
                  Miałem takie same objawy i wyleczyło je dopiero przeczyszczenie i zaslepienie EGR-a. Wczesniej wymieniłem przewody podciśnienia, zaworki N75 i N18, gruszkę, sprawdziłem szczelność dolotu i rozruszałem sztangę- bez efektu. Po wyczyszczeniu i zaślepieniu EGR wyłączyłem go programowo bo wywalał mi błąd 19586. Teraz "szuranie" znikło i auto zbiera się bez zastrzeżeń.

                  Komentarz


                  • #10
                    wezyki podcisnienia wymienione, dolot sprawdzony (nie ma oleju), wymieniona gruszka w turbinie i rozruszane turbinki, EGR wyczyszczony. Problem nadal jest :-(

                    Mechanicy u ktorych bylem z problemem zauwazyli ze lekko podcieka mi z intercolera ale powiedzieli ze to nie to i zeby narazie zostawic to i probowac szukac dalej :-(

                    Na kompie sprawdzono i jest niby wszystko oki - cisnienie doladowania itd itp. Zaczyna podlewac troszke 2-gi wtrysk ale jest jeszcze w granicach normy.

                    Komentarz


                    • #11
                      W 110-cio konnych silnikach to normalka Jak się to denerwuje to odepnij na chwilę podciśnienie tego grzybka metalowego na EGR i zaślep wężyk. Zrób próbną jazdę a później zaślep EGR ;-)

                      [youtube] [/youtube]
                      Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X